İzolasyon ve Boya

Özellikle dış cephe mantolamada son yıllarda karşımıza izolasyon boya çıkmaktadır. Pek çok kişi bu boyaların etkinliğini bilse de boya ile yalıtımın nasıl sağlandığı merak edilmektedir. Bu boyalar binanızda enerji tasarrufu oranlarının artmasına yardımcı olacaktır. Pek çok mantolama ve yalıtım sistemi olsa da bunlar oldukça maliyetlidir. Daha uygun fiyatlar ile yüksek oranlarda kar etmek istiyorsanız izolasyon boya tam da size göre olacaktır. Kısa zaman içinde bu boyalar kendilerini amorti ederler. Ayrıca kanıtlanan tasarruf oranı ise %40’tır. Bu boyaların sağlamış olduğu en büyük avantaj tasarruf sağlamasıdır. Sadece ısı değil, ses ve su yalıtımı noktasında da yarar sağlamak mümkündür.

  • Firmamız tarafından kullanılan boyalar yaşam alanınızın soğuk olmasını önleyecektir. Normal şartlarda kalorifer yandığından öncelikle duvarlar ısınır ve yalıtım malzemesi yoksa bu ısı duvarlardan dışarı gider.
  • Bazen ısının fazla olması ve boyanın hava almaması sebebi ile duvarlarda terleme görülecektir. Ancak bu boyalar terleme yapmayacağı gibi küf oluşumunu da engelleyecektir.
  • Kışın soğuğu da yazın sıcağı da artık sizleri etkilemeyecektir.
  • Isıyı doğaya geri yansıtır. İçine hapsetmez.