Müşterinin ihtiyacı doğrultusunda standart dışı kurutma uygulamaları, nem alma sistemleri, soğutma ve ısıtma uygulamaları için özel imalatlar tasarlanır.

Kurutucu İmalatlarını şu şekilde ayırabiliriz; 

Tube Bundle Dryer:

Buharla ısıtılan boru demeti, sabit bir yuvada yavaşça döner ve kurutulacak ürünü kurutucu boyunca eksenel olarak taşır. Kürekler, ürünü, her dönüş için ısıtılmış boru demetinin içinden düştüğü mahfazanın çevresi boyunca taşır.

Ekonomik ve hassas kurutma, tüpler ve konveksiyon ile temas yoluyla sağlanır. Isı kaynağı tipik olarak 4 – 10 barg arasında doymuş buhardır, daha düşük buhar basıncına sahip çözümler mevcuttur.

Buharla ısıtılan boru demeti, sabit bir yuvada yavaşça döner ve kurutulacak ürünü kurutucu boyunca eksenel olarak taşır. Kürekler, ürünü, her dönüş için ısıtılmış boru demetinin içinden düştüğü mahfazanın çevresi boyunca taşır. Ekonomik ve hassas kurutma, tüpler ve konveksiyon ile temas yoluyla sağlanır. Isı kaynağı tipik olarak 4 – 10 barg arasında doymuş buhardır, daha düşük buhar basıncına sahip çözümler mevcuttur.

Flash Ring Dryer, Flash Kurutucu, kısa kalma süresi nedeniyle hassas kurutma sağlayan tek geçişli, pnömatik tip bir kurutma sistemidir. Kurutucu dolaylı olarak ısıtılabilir. (buhar, termal yağ, atık ısı veya doğal/biyogaz) veya doğrudan ısıtılabilir (atık ısı veya doğal/biyogaz) Ürün ve/veya emisyon gereksinimlerine bağlı olarak, tek ve/veya çok kademeli siklonlar (özel emişli tahliye seçeneği ile), siklon ve torba filtre kombinasyonu veya sadece torba filtre ürün toplama için kullanılabilir.

Spray Dryer:Genta, gıda ve kimya endüstrilerinde dünya çapında 40 yıllık deneyime ve 180 referansa dayalı püskürtmeli kurutucular sunmaktadır. Atomizerlerin tasarımındaki özel bilgi birikimi, istenen uygulama için partikül özelliklerini vermek için yüksek güvenilirlik ve sofistike bir çözüm sağlar. Pilot tesislerden endüstriyel ünitelere: Genta, eksiksiz bir sprey kurutma üniteleri ve hizmetleri yelpazesi sunar. Rotary Dryer.