Basınçlı Kap İmalatı

Basınçlı kap, gazları veya sıvıları ortam basıncından farklı bir basınçta tutmak için tasarlanmış bir kaptır. Basınç altında çalışmaları nedeniyle tehlike oluşturabileceklerinden, bu kapların tasarımı ve imalatı uluslararası ve yerel yönetmeliklerle düzenlenir.

Genta Makina kimya, petrokimya, enerji, gıda ve benzeri endüstrilerde kullanılan, değişik basınç aralıklarında ASME/ANSI veya EN/DIN standartlarına uygun basınçlı kapların mekanik tasarım, malzeme temini, imalat ve test işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Uluslararası EPC firmaları tarafından tercih edilen bir basınçlı kap imalatçısı olan Genta Makina ürettiği basınçlı kaplar için müşteri şartnamelerine uygun olarak istenildiği takdirde ASME-U Stamp, ASME-S Stamp, ASME-R Stamp, CE markalama, EAC (GOST) sertifikası hizmetleri sunmaktadır.

Basınçlı Kaplar için istenen kod hesaplamaları, çizim ve kesim planları dahil olmak üzere her türlü mühendislik kapsamı Genta Makina’nın tasarım departmanı tarafından sağlanmaktadır. Mekanik tasarımlar, PV Elite, Visual Vessel Design, Codeware Compress ve WinSchell gibi sektörde iyi bilinen tasarım yazılım programları kullanılarak gerçekleştirilir